Afrikai féreg. Magyar orvos esete az emberi szembe költöző férgekkel Közép-Afrikában | Magyar Nemzet

Emberi szemszögből mindenképp pokolbéli szörnyetegnek kell tekintenünk a medinaféregre, vagy közkeletű nevén tüzes kígyóra, ám nem tagadhatjuk: a természet zseniális alkotásával van dolgunk.
A féreg átveszi az irányítást Egy fonalféregről beszélünk, egy parazitáról. Meleg környezetben érzi jól magát, Afrikában, Dél-Ázsiában fertőz.
Petéit édesvízbe rakja le, de eszébe sem jut elrejteni őket: a cél épp afrikai féreg, hogy leggyakrabban vízibolhák közvetítésével az ivóvízen keresztül valahogy eljussanak egy gazdaszervezetbe. Mondjuk az emberbe.
Az emésztőrendszerben fejlődnek ki, párosodnak, majd a nőstények a bőr alatti szövetrétegben húzzák meg magukat. Egyre gyarapodó testükkel szépen kitöltik a felfalt hús helyét.
Halálos paraziták érkezhetnek Európába az afrikai migránsokon keresztül Origo Karl Hoffmann, az Aberystwyth University parazitológiai professzora a brit The Independent című újságban írt hosszú elemzésében figyelmeztet egy olyan veszélyre, amihez nagyban hozzájárult a nyitott határok liberális gondolata. Így ugyanis olyan betegségek terjednek — sokkal könnyebben, mint korábban —, amelyek emésztési zavarokat, vakságot okozhatnak, vagy megnövelik az AIDS-fertőzés, a rák kialakulásának valószínűségét. A szerző egy konkrét példát is hoz, a schistosomiasis vagy bilharziózis nevű betegségre figyelmeztet — ez magyarán vérmétely fertőzést jelent — tudatta a
A nőstények igen nagyra nőnek: átmérőjük ugyan nem haladja meg az millimétert, hosszuk akár az egy métert is elérheti. Nevükhöz híven úgy néznek ki, mint egy hosszú fonal. Forrás: Wikipedia Gondtalan életük nem tarthat örökké, egyszer afrikai féreg is gondoskodniuk kell az új generációról, a petéket ráadásul vízbe kell rakniuk. Ekkor alkalmazzák elképesztő módszerüket.
Az onchocerciasis tipikus tünetei
A nőstény lassan az ember lábába tekereg és lyukat rág a bőrön. Ez olyan fájdalommal jár, hogy az áldozat enyhülést keresve önkéntelenül is vízbe lógatja a lábát.
Egy féreg is okozhatja az afrikai bólogatórohamokat Víg Julianna Bólogatórohamokkal és tartós agyi károsodással járó betegség tizedeli a gyerekeket a szub-szaharai Afrika több országában. Bár az epilepsziaszerű betegség már az as évek óta ismert és a régió több országát is érinti, a világsajtó az Észak-Ugandában jelenleg terjedő járványra figyelt fel, amelyben már több mint gyerek fertőződött meg.
Hetekig tartó, pokoli fájdalom Nyers erővel képtelenség ellenük harcolni. Ha valaki megpróbálja egy-az egyben kihúzni a sebből felbukkanó férget, szinte biztosan elszakad. Persze bent hagyni sem szabad.
Az egyetlen lehetőség, ha az állat alfele megjelenik a sebben, egy pálcikára tűzik. Ezután lassan, óvatosan elkezdik tekerni, minden nap csak egy kicsit, nehogy a beszakadjon. A kezelés hetekig, akár egy hónapig is eltarthat, és istentelen kínokat okoz.
Gondoljunk csak bele, mintha a kötőszövetekre, inakra tekeredett horgászzsinórt próbálnánk kihúzni magunkból. Az égető fájdalom olyan, mintha egy tüzes kígyó tekeregne az emberben, latin neve, a Dracunculus pedig arra utal, mintha afrikai féreg tüze égetné belülről a pácienst.
- Egy féreg is okozhatja az afrikai bólogatórohamokat
- Árki Ildikó Az onchocerciasis egy féregfertőzés, egész pontosan az Onchocerca volvulus nevű fonálféregfajjal való fertőzöttséget jelenti.
- Pokoli szörny rágja ki magát az emberből | hu
- Milyen parazita az elme
- Paraziták ember kezelése
Nyerésre állunk Nem öncélúan írtunk ilyen hosszan a tüzes kígyóról. A féreg ellen küzdő egészségügyi szervezetek bejelentették : úgy tűnik, sikerül kipusztítani.
- Tünetek: Gyakran nincs tünet, néha visszatérő láz, ágyéki- hónalji nyirokmirigyek fájdalmas, gyulladásos duzzanata.
- Országos Epidemiológiai Központ honlapja
- Magyar orvos esete az emberi szembe költöző férgekkel Közép-Afrikában | Magyar Nemzet
- Paraziták hitét
- Helminták lehetnek hőmérséklet
- Halálos paraziták érkezhetnek Európába az afrikai migránsokon keresztül
Egyes szakértők úgy vélik, a következő években végleg megszabadulunk a medinaféregtől. Ha ez sikerül, az emberiség fellélegezhet, de adódik a kérdés: milyen környezeti hatással jár, ha eltörlünk egy fajt a föld színéről?
Még akkor is, ha parazitáról van szó. Nekik is megvan a szerepük a tápláléklánc stabilitásában, hatásuk a nagyragadozókig ér.
Huszonnégy
Az élősködők által legyengített állatok ugyanis biztos prédát nyújtanak hiénáknak, nagymacskáknak, medvéknek, farkasoknak. Ez nem elmélet, korábbi tapasztalatok bizonyítják az összefüggést — állítja Pieter Johnson biológus, a Coloradoi Egyetem munkatársa.
Tudósok szerint ugyanakkor a medinaféregért nem kell könnyet ejtenünk, a vízi ökoszisztémára gyakorolt hatása annyira elenyésző, hogy nyugodtan ünnepelhetjük a felette aratott győzelmet.
Ajánlott videó.
- Felkavaró tartalom!
- Férgek, hogyan lehet őket azonosítani, Morris-féreg
- Dracunculiasis – Wikipédia
- A talajban átadott helminthiasis megelőzése
- Kaptam magamnak egy férget
- Folyami vakság (onchocerciasis)